Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Parahokejisté prohráli na MS s Kanadou, v pátečním semifinále je čeká americký favorit

Parahokejisté prohráli na mistrovství světa v Calgary s favorizovanou Kanadou 1:5, jediný gól českého výběru vstřelil v závěru první třetiny Filip Veselý. V základní skupině B obsadili Češi druhé místo a v semifinále se utkají se Spojenými státy americkými. Přímý přenos sledujte v pátek od 21:30 na ČT sport a ČT sport Plus.

Utkání Kanada – Česko
zdroj: parahockey.cz autor: David Handl

Kanaďané, kteří skončili na posledních třech světových šampionátech vždy stříbrní za týmem USA, si klíčový náskok vypracovali ve druhé třetině, v níž třikrát skórovali.

"Bohužel to nevyšlo. Ve druhé třetině jsme dostali dva rychlé góly a to nás asi zlomilo," řekl Veselý, který je se čtyřmi brankami a asistencí nejproduktivnějším českým hráčem na turnaji.

"Teď nás čeká utkání proti Američanům, kteří budou velkými favority. Bude to hodně těžké. Pokud chceme uspět, musíme proměňovat šance," dodal Veselý.

Sestřih a ohlasy utkání Kanada – Česko

Výsledky mistrovství světa v parahokeji:

Skupina A: Slovensko – Korea 4:2 (0:2, 0:0, 4:0), USA – Čína 10:0 (1:0, 7:0, 2:0).

Konečné pořadí: 1. USA 3 zápasy / 9 bodů (skóre 31:0), 2. Čína 3/6 (20:10), 3. Slovensko 3/3 (4:22), 4. Korea 3/0 (2:25).

Skupina B: Japonsko – Itálie 2:1 po nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0).

Kanada – Česko 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 4. a 16. McGregor, 16. a 43. Dunn, 27. Hickey – 15. Veselý.

Konečné pořadí: 1. Kanada 3/9 (34:1), 2. ČESKO 3/6 (10:6), 3. Japonsko 3/2 (2:25), 4. Itálie 3/1 (2:16).